GIC kurz
Termíny kurzu

Termíny kurzů GIC naleznete na webu ERC nebo HANZO

Kalendář kurzů ZDE

Aktuální akce ZDE

 

GIC kurz
Místo konání

Hotel Tereziánský dvůr, Hradec Králové

Hotel Tereziánský dvůr Hradec Králové je jedním z nejmodernějších kongresových hotelů v ČR. Nachází se v klidné části východočeské metropole, v bezprostředním sousedství historického centra města Hradec Králové, které je pěšky dosažitelné do 5 minut. Soutok Labe s Orlicí je vzdálen přibližně 10 minut chůze.

Kongresový hotel byl otevřen teprve v roce 2010, nicméně genius loci má Tereziánský dvůr velmi mocný – prostorný komplex v uzavřeném čtvercovém půdorysu elegantně spojuje historickou budovu Nálepkových kasáren z 18. století s moderní přístavbou, ve které se nacházejí prostory pro ubytování, kongresový sál, restaurace, wellness a kryté parkoviště.

Kontakty

 • HOTEL TEREZIÁNSKÝ DVŮR****
  Jana Koziny 336, 500 00 Hradec Králové
 • GPS: 50°12’28.503″N   15°50’6.245″E
 • Telefon: +420 495 505 111 (recepce)

Změna místa konání kurzu GIC vyhrazena!

GIC kurz
Základní informace

Cíl kurzu

V kurzu Generic Instructor Course (GIC) se účastníci zaměřují na způsoby výuky technických a netechnických dovedností, vedení týmu, poskytování zpětné vazby, vyhodnocování a hodnocení úrovně znalostí, dovedností a přístupu k tématům výuky.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro účastníky, kteří na po úspěšném absolvování kurzu ALS (Advanced Life Support), EPALS (European Paediatric Advanced Life Support), ILS (Immediate Life Support), EPILS (European Paediatric Immediate Life Support), NLS (Newborn Life Support) nebo ETC (European Trauma Course) provider získali doporučení jako potenciální instruktoři (tzv. Instructor Potential – IP).

Podmínkou pro účast v kurzu je vykonávání klinické praxe a ukončené zdravotnické vzdělání.

Příprava před zahájením kurzu

Program kurzu zahrnuje přednášky, nácviky praktických dovedností, workshopy, simulované scénáře a závěrečnou zkoušku. Všichni účastníci obdrží poštou nejpozději měsíc před zahájením kurzu oficiální manuál (pouze v anglickém jazyce), který by si měli důkladně prostudovat a následně vyplnit vstupní test (pre-course test) zaslaný společně s manuálem. Test obsahuje otázky s výběrem z více odpovědí (MCQ) a musí být odevzdán při registraci na začátku kurzu. Výsledky vstupního testu určují základní úroveň znalostí, které budou během kurzu zdokonalovány, a slouží k hodnocení jejich pokroku. Test by měl být proto vyplňován bez použití manuálu.

Nezbytným předpokladem pro účast v kurzu je znalost kardiopulmonální resuscitace a aktuálně platných doporučených postupů.

Jednací jazyk

 • Čeština
 • Slovenština
 • Angličtina (oficiální manuály ERC jsou v anglickém jazyce a vedoucí kurzu jsou ze zahraničí)
GIC kurz
Jak se stát instruktorem ERC

Absolvent (Provider – P) je osoba, která úspěšně absolvovala jeden z kurzů (ILS, ALS, EPILS, EPALS, NLS nebo ETC).

Potenciální instruktor (IP) je osoba, která úspěšně dokončila kurz a prokázala schopnost a zájem učit. Kromě toho musí absolvent splňovat kritéria nezbytná pro kvalifikaci budoucího instruktora a získat doporučení jako potenciální instruktor. K účasti na instruktorském kurzu jsou zváni pouze osoby se doporučením.

Instruktor kandidát (IC) je osoba, která úspěšně absolvovala instruktorský kurz.

Instruktor (FI) je finální úroveň instruktora, kterou instruktor kandidát získá po úspěšném zaškolení na pozici instruktora. Instruktoři samostatně zajišťují výuku na kurzech ERC.

GIC kurz
Provider course

 

 

GIC kurz
Vedení kurzu

Vedení kurzu

European Resuscitation Council

 • Dr Ferenc Sari, Švédsko
 • Dr Monika Grunfeld, Slovinsko
 • Dr Anne Marie Camilleri, Malta

Národní koordinátor pro kurzy GIC v České republice

 • PhDr. Mgr. David Peřan, MBA
GIC kurz
Organizace kurzu

Organizátor kurzu

Česká resuscitační rada

 • MUDr. Anatolij Truhlář, Ph.D., FERC (předseda ČRR)
 • PhDr. Mgr. David Peřan, MBA (národní koordinátor pro kurzy GIC)

Registrace a ubytování

HANZO Production

 • Jan Lapeš, MBA; lapes@hanzo.cz
Join to Us
Registrace

Registrační poplatek 14.700,- Kč zahrnuje kompletní stravování během obou dnů kurzu (vícechodové obědy v místě konání kurzu a večeře formou výběru z menu v restauraci, kávové přestávky, nealkoholické nápoje), učebnici ALS v elektronickém formátu (anglicky), platbu za místo v kurzu v databázi ERC (CoSy – Course System) a vystavení mezinárodního certifikátu ERC.

REGISTER HERE – FILL IN THE FORM

In case of any questions, write us on lapes@hanzo.cz or info@resuscitace.cz