Výbor ERC přijal v pátek 27. března 2020 rozhodnutí odložit vydání nových doporučených postupů pro KPR a první pomoc na rok 2021. Důvodem posunutí termínu je zejména skutečnost, že většina autorů nových doporučených postupů je v době probíhající pandemie onemocnění COVID-19 plně zaměstnána poskytováním zdravotních služeb skutečným pacientům a je nasazena v první linii.

V souvislosti s vývojem aktuální epidemiologické situace přijal výbor ČRR rozhodnutí zrušit termín letošního X. odborného symposia ČRR, které bylo naplánováno na pátek 12. června 2020 do konferenčního centra CUBEX v Praze. Vzhledem k dosud neznámému termínu zveřejnění nových ERC Guidelines zatím nebyl náhradní termín X. odborného symposia ČRR stanoven, předpokládáme jeho odložení na období březen až červen 2021.

Uhrazený registrační poplatek bude všem účastníkům vrácen. V případě dotazů prosíme kontaktujte organizační sekretariát konference prostřednictvím emailu office@hanzo.cz. Omlouváme se za vzniklé komplikace a věříme, že se znovu brzy ve zdraví setkáme!

Za výbor ČRR MUDr. Anatolij Truhlář | #spolutozvladneme

Zdroj: https://erc.edu/news/impact-of-covid-19-on-erc-guidelines

Zpět na seznam
Publikováno 30.3.2020
Autor článku MUDr. Anatolij Truhlář, Ph.D., FERC